Łazienki w blokach i ich aranżacja

Posted by admin | Łazienki | Posted on Marzec 25th, 2012

Każda osoba mieszkająca, w przeciętnym miejskim bloku, wie iż w mieszkaniu nie ma zbyt dużo przestrzeni. Dlatego urządzając mieszkanie trzeba mieć to na względzie. Nie jest wskazane zbytnio szaleć z nadmiarem przedmiotów i mebli, ponieważ nie warto zagracać i tak małej już powierzchni. Zazwyczaj jest to tylko kilka metrów kwadratowych.

Dlatego nie można wstawić tam zbyt dużej ilości urządzeń. Dobrze przemyślana aranżacja i dobór odpowiednich urządzeń pozwoli jednak zrobić z niej miłe i przede wszystkim funkcjonalne miejsce. Warto zamiast wanny wybrać prysznic, który zajmuje o wiele mniej cennego miejsca. Jednak jeśli posiadamy na tyle dużo przestrzeni, możemy pozwolić sobie na wannę.

Trzeba jednak dobrze wybrać jej rozmiar, może warto będzie wstawić taką nieco mniejszych wymiarów, co pozwoli na lepszą aranżację wnętrza? Umywalka również będzie nam potrzebna. Tutaj jednak nie powinno być problemów, na rynku jest bowiem bardzo wiele niewielkich umywalek, które doskonale pasują do takich małych pomieszczeń. Lustro to absolutna konieczność w łazience. Bardzo często lustro umieszcza się tuż nad umywalką, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdy myjemy zęby lub naszą twarz. Do niewielkiej łazienki warto wybrać lustro mniejszych lub średnich rozmiarów, na pewno będzie ono wyglądało o wiele lepiej.

Pod umywalką bardzo dobrze jest umieścić małe półeczki na kosmetyki. Dobrym rozwiązaniem w małych łazienkach mogą być także wiszące półki, odpowiednio rozmieszczone. W nich można schować bardzo wiele rzeczy czy kosmetyków, gdyż zbyt duża ich ilość na widoku sprawia wrażenie, że łazienka jest przepełniona. Nie można także zapomnieć o odpowiednio rozmieszonych wieszakach na ręczniki. Ich wybór jest dzisiaj tak duży, że bez problemu można znaleźć najbardziej odpowiednie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.